Wielu z nas zależy na znalezieniu kogoś, z kim moglibyśmy spędzać czas, czuć się bezpiecznie i nie kryć przy nim swoich uczuć. Chodzi oczywiście o naszą drugą połówkę, a więc o partnera i towarzysza życia. Raczej każdy wie co to znaczy druga połówka, jednak nie wszyscy wiedzą jak ją znaleźć. Wielokrotnie, pomimo najszczerszych chęci, nie udaje nam się zbudować relacji, na jakiej nam zależało albo wręcz nie jesteśmy w stanie znaleźć nikogo, kto byłby dla nas odpowiedni. Przyczyn takie stanu rzeczy może być naprawdę wiele. Poniżej wymienimy sobie 5 najczęstszych powodów, przez które nie możemy znaleźć drugiej połówki i towarzyszy nam samotność.

1. Masz za niską pewność siebie

pewność siebie w miłości

Pewność siebie jest nam potrzebna, aby poznać nowych ludzi. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i dużo mówi o nas osobie, z którą się zapoznajemy. Brak pewności siebie może naprawdę utrudnić nam nie tylko pozostawienie po sobie dobrego wrażenia, ale także do poznawania nowych ludzi. To problem z jeszcze jednego powodu. Możesz zacząć nie dopuszczać do siebie myśli, że ktoś, kto Ci się podoba, może być Tobą zainteresowany. W ten sposób odrzucisz wiele obiecujących znajomości tylko dlatego, że nie będziesz w stanie się przekonać, że zasługujesz na kogoś bardziej atrakcyjnego. Oczywiście na początku nie idealizuj drugiej osoby i nie zastanawiaj się jak nazywać drugą połówkę. Relacja musi się tak jakby sama zbudować i wszystko na pewno wyniknie z biegiem czasu. Miłość się pojawi, a Ty ją na pewno zauważysz. Daj jednak sobie szansę i bądź pewniejszy siebie.

2. Nie okazujesz nikomu swojego zainteresowania

To popularny problem, zwłaszcza wśród kobiet. Często wydaje nam się, że to ta druga osoba powinna nam okazać zainteresowanie i inwestować w naszą znajomość. Zdarza się, że zapędzamy się w tym przekonaniu za bardzo i zupełnie przestajemy dawać coś od siebie. Przestajemy pisać pierwsi i mamy nadzieję, że ta druga osoba się nami zajmie. Tymczasem może to ona odebrać jako brak zainteresowania z naszej strony. Jeśli masz nadzieję na zbudowanie z kimś relacji romantycznej, okazuj mu zainteresowanie i postaraj się, żeby był pewny, że zawsze może na Ciebie liczyć. Wiele osób mówi, że moja połówka jest idealna i takiej osoby do związku szukali. Jednak w takich przypadkach również musiał być ten pierwszy krok do budowania relacji i wyrażenie zainteresowania.

3. Nie masz czasu na budowanie relacji

szukanie miłości

Relacja romantyczna, jak każda inna relacja, poza okazywaniem zainteresowania drugiej osobie, wymaga od nas inwestowania czasu. Nie zastanawiaj się jednak od razu za co kochasz swoją drugą połówkę. Zwłaszcza w początkowym etapie, gdy dopiero się poznajemy, powinniśmy spędzać sporo czasu z naszym partnerem i po prostu dać się ponieść naturalności, a nie wyobrażaniu nie wiadomo jakich rzeczy. Niestety jako ludzie ambitni możemy mieć inne priorytety lub nasza praca czy inne zajęcia nie pozwalają nam na wciśnięcie między wydarzenia czegoś więcej. Wtedy relacje często się wypalają albo obie strony stwierdzają, że nie chcą być w relacji z osobą, która nigdy nie w stanie wygospodarować dla nich tyle czasu, ile im potrzeba. W takich przypadkach poszukiwania drugiej połówki musimy odłożyć na później.

4. Szukasz miłości w złym środowisku

Złe nie znaczy od razu patologiczne, ale może się i tak zdarzyć. Wiele osób zastanawia się, czy to prawda, że każdy ma swoją drugą połówkę. Osoby, które przytakują na takie stwierdzenia, często chcą tu i teraz znaleźć miłość i partnera do związku. Jednak to nie zawsze jest dobry pomysł, aby dążyć do związku za wszelką cenę. Nie powinniśmy szukać partnera czy partnerki wśród osób, które w jakiś sposób nam nie odpowiadają. Mogą to być poglądy, wiara czy zachowanie. Zawsze jednak jest to coś, co utrudnia nam budowanie z tą osobą relacji. Jeśli widzisz, że twoi partnerzy nie pasują do Ciebie, powinnaś zmienić swoje otoczenie na takie, które będzie Ci bardziej odpowiadać. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji randkowych, na których znajdziesz masę zupełnie różnych osób, które możesz szybko poznać i ocenić, czy nie są tacy, jak osoby, przez które odeszłaś z poprzedniego środowiska. Na pewno druga połówka powinna spełniać nasze standardy, które jednak nie powinny być nierealnie wygórowane.

5. Nie umiesz wrazić jasno swoich uczuć

Wyrażanie uczuć jest bardzo ciężkie tak jak przyjmowanie komplementów. Nie przychodzi nam to łatwo i na pewno nie zaczniemy z dnia na dzień opowiadać o tym, co czujemy obcym nam osobom. Ale zupełne unikanie rozmawiania o tym z naszym partnerem czy partnerką może być dla naszego związku bardzo szkodliwe. Uczucia to nie tylko miłość czy szczęście, ale także smutek. Gdy czujesz się zraniona jakimś zachowaniem, musisz powiedzieć o tym wprost. W przeciwnym razie między wami nigdy nie nawiąże się nić porozumienia i nie ustalicie granic koniecznych do budowania zdrowej relacji.

Samotność w obecnych czasach niestety jest nad wyraz widoczna. Mamy jednak nadzieję, że każdy prędzej czy później znajdzie miłość i idealnego partnera do związku. Również mamy nadzieję, że nasz artykuł rozjaśnił czytelnikom wiele spraw w temacie tego, jak znaleźć drugą połówkę. Powodzenia!