Zastanawiałeś się kiedyś jakie są właściwości odżywcze płatków owsianych? Jeśli nie, to naprawdę warto poznać zalety, które wynikają z regularnego ich jedzenia. Okazuje się bowiem, że płatki owsiane są rzeczywiście zdrowe i warto je spożywać nawet codziennie.

O składnikach odżywczych płatków owsianych

Płatki owsiane, z których jest wykonana owsianka, mają bardzo dużo składników odżywczych. Dzięki ich spożywaniu dostarczysz swojemu organizmowi m.in. potas, wapń czy żelazo. Oczywiście to tylko nieliczne właściwości i składniki odżywcze tego produktu. Płatki owsiane są także świetnym źródłem błonnika. Ale czy tylko dlatego warto jeść płatki owsiane? Owsianka to częsta propozycja na śniadanie. Szczególnie uwielbiają ją ludzie, którzy preferują zdrowy tryb życia. Owsianka jest kojarzona z tym, że jest sycąca, dodaje wiele składników odżywczych i pomaga nam uzyskać energię na cały dzień.

Płatki owsiane – jaki rodzaj jest najlepszy?

Płatki te wykonane są z owsa siewnego. W sklepie znajdziemy różne rodzaje płatków. Najpopularniejszymi są te górskie oraz błyskawiczne. Tak naprawdę obydwie formy są wskazane i zalecane do spożycia. Same płatki dają organizmowi takie składniki jak potas, wapń, magnes, cynk a także żelazo. Wpływają świetnie na układ pokarmowy ponieważ posiadają błonnik. Są bardzo dobre dla osób, które się odchudzają. Zjedzenie takich płatków na śniadanie powoduje, że mamy energię na cały dzień. Płatki te są także świetne dla osób, które mają podwyższony cholesterol. Ich regularne spożycie wspomaga obniżenie tego parametru we krwi.