W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o stosowaniu autohipnozy. Metoda ta popularna jest przede wszystkim w Ameryce, jednak również i w Europie, a także i w naszym kraju zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Szczególnie jeśli mowa o sportowcach. Jak długo działa więc autohipnoza?

Czas działania autohipnozy

Tak na prawdę nie ma określonego czasu. Autohipnozę można wykonywać dowolną ilość razy. Jedni są bardziej podatni i szybciej się jej uczą, inni natomiast potrzebują więcej zaangażowania i nauczenia się technik relaksacji. Każdy organizm przeżywa inaczej cały proces. Może się zdarzyć, że ciało będzie się broniło przed całkowitym rozluźnieniem i potrzeba będzie kilku sesji na to aby przekroczyć tę barierę. Nie ma natomiast się czego obawiać. Autohipnoza to nie prawdziwa hipnoza jaką znamy z programów telewizyjnych. Nikt nie wmówi nam niczego, nie będziemy w przysłowiowym transie i nic nam nie grozi.

Autohipnoza w formie drzemki

Autohipnoza dla wielu i przed wielu jest często określana jak drzemka, z której w łatwy sposób wybudzi nas każdy budzik, dzwonek do drzwi czy zapytanie osoby będącej w pobliżu. Dlatego tak ważne jest, aby móc się skupić i zrelaksować w ciszy, kiedy nikt niczego już od nas nie chce. Autohipnoza najczęściej kończy się zaśnięciem, wynika to z relaksu i rozluźnienia całego ciała, które ma zbawienny wpływ i przygotowuje nas do zaśnięcia. Nikt nie da gwarancji, że w każdym przypadku i na każdą dolegliwość ten proces pomoże, z pewnością jednak nie zaszkodzi i każdy powinien tego spróbować.