Chcesz rozpocząć sprzedaż na Allegro? Marzy Ci się dobrze prosperujący biznes online? A może prowadzisz już sklep online i po prostu chcesz rozszerzyć swoją działalność? Zastanawiasz się, czy można prowadzić sprzedaż na allegro bez firmy? Na początku więc poznaj wszystkie zalety i wady, które towarzyszą temu portalowi aukcyjnemu. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć znajdziesz w niniejszym artykule.

Zanim zaczniesz sprzedawać przez Allegro

Na początku zanim zaczniesz sprzedawać na Allegro, to musisz poznać jego wszystkie zalety i wady, które wiążą się z korzystaniem z tego portalu. W zależności od sposobu, z którego korzystamy z tego portalu, każdy użytkownik może mieć inne odczucia. Jeśli chodzi o sprzedaż na Allegro, to portal ten oferuje dwie możliwości – Allegro lokalnie i Allegro zwykłe.

Czym i dla kogo jest sprzedaż na Allegro lokalnie?

Allegro lokalnie jest dla tych, którzy nie prowadzą żadnej firmy, ani działalności i chcą zacząć sprzedawać na przykład na działalności nierejestrowanej, w której możesz działać od 2018 roku nie przekraczając, 50 procent najniższej krajowej, czyli 1505 złotych brutto. Wartość kwoty zmienna jest w zależności od zmian kwoty najniższego wynagrodzenia w Polsce. Jednak jeśli zastanawiasz się jak sprzedawać na allegro jako osoba prywatna, to Allegro lokalnie jest tutaj odpowiedzią.

Dodatkowo cały proces wystawienia oferty i promocji jest o wiele prostszy niż na Allegro zwykłym. I tak warto jednak wiedzieć, że temat: ”Allegro jak sprzedać szybko” to temat rzeka i jest sporo niuansów mających wpływ na powodzenie sklepu na allegro.

Sprzedaż na Allegro zwykłe, czyli inaczej określane jako firmowe – co warto wiedzieć?

Wcześniej opowiedzieliśmy sobie jak sprzedawać na allegro bez firmy. Teraz przechodzimy do kolejnej formy konta na tym portalu aukcyjnym, a więc Allegro zwykłe, czyli też zwane firmowe. Ten rodzaj jest dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, ale i często prowadzą wiele kanałów innych sprzedażowych. Co więcej, okres wystawienia oferty jest dłuższy i ponadto masz tam więcej możliwości promocji płatnej.

Jednak nie ważne, jakiego rodzaju sprzedaż przez Allegro wybierzesz, ponieważ i tak jedno i drugie ma swoje zalety, ale i wady, które właśnie poznasz w dalszej części tego artykułu.

Zalety dla podmiotów prowadzących sprzedaż na Allegro

o zaletach sprzedaży przez Allegro

Tak więc na początku zapoznajmy się pierw z zaletami, które płyną z Allegro, a później z jego wadami, które również płyną z tej platformy. Wówczas będziesz mógł określić się czy chcesz zacząć sprzedaż na Allegro wraz z założoną działalnością gospodarczą, a więc w pełni na poważnie, czy bez. Pamiętajmy jednak, że na tej platformie sprzedażowej można także prowadzić sklep na allegro bez działalności gospodarczej.

Popularność portalu

Pierwszą i główną zaletą Allegro to jego popularność, ponieważ aż 85 procent społeczeństwa w Polsce wykonuje tam właśnie swoje wszystkie zakupy. I to zaczynając od mebli, a kończąc nawet i na jedzeniu. Dlatego też i tak wiele tam sprzedawców ogłasza swoje produkty i na pewno zarabiają duże pieniądze.

Rozpoznawalność serwisu

Allegro to serwis z uznaną marką, przez co jest on popularny. Nowi sprzedawcy mają więc dostęp do ogromnej ilości potencjalnych klientów. Nie musisz więc zastanawiać się jak skutecznie sprzedawać na Allegro. Tutaj wiele rzeczy dzieje się intuicyjnie i z pomocą pracowników portalu. I na pewno jest to wielką zaletą dla nowo otwartych firmą, które chcą zacząć sprzedawać swoje produkty przez Internet.

Widoczność na Allegro

Allegro to ten jeden serwis, który osiągnął wyniki na poziomie mistrza w algorytmach. Co też i daje wielką wyrównaną szansę nawet osobom początkującym pojawienia się na samym szczycie, nawet do końca nie znając zasad SEO i wielu innych elementów, które są na przykład przydatne przy prowadzeniu sklepu Internetowego na stronie www.

Brak opłat stałych

Allegro nie posiada opłat stałych za na przykład prowadzenie konta, czy innych elementów. Prowadząc sprzedaż na Allegro płacisz za wystawienie niektórych ogłoszeń i za promocję, która ustala się według Ciebie i Twoich wymagań.

Ochrona kupujących, ale i sprzedających

Często portale aukcyjne chronią tylko i wyłącznie kupujących, jednak Allegro wprowadziło, ochronę dla sprzedających, co też jest bardzo dużym plusem dla takiego typu serwisu sprzedającego wiele artykułów dziennie.

Wady przy sprzedaży przez Allegro

o wadach platformy allegro

Jak sam widzisz zalet sprzedaży na Allegro jest naprawdę sporo, jednak teraz przyszedł czas na wady. Poznając te wady na pewno lepiej uda nam się pojąć to, jak skutecznie sprzedawać na Allegro. Dlatego zapoznaj się z nimi wszystkimi.

Duża konkurencja

Wiemy już, że sklep na allegro bez działalności gospodarczej może prowadzić każdy. Jednak zwiększa to konkurencję. Jak w zaletach była wymieniona rozpoznawalność serwisu oraz popularność, to niestety, ale pierwsza z wad to ogromna konkurencja, która tam się znajduje. Jednak wszystko da się obejść i niektórzy nie traktują tego jako wady, a bardziej jako wyzwanie.

Wysokie prowizje

Portal nie posiada na przykład opłat stałych, ale jego wadą są ogromnie wielkie prowizje za sprzedaż na Allegro, czy promocję produktów i bardzo szybko jesteśmy w stanie wejść na minus przy nieodpowiedniej taktyce sprzedażowej.

Zakaz promocji e-commerce

Jeżeli prowadzisz swój sklep internetowy, to niestety, ale nie możesz zacząć go promować w tym serwisie aukcyjnym, co dla wielu jest wielką wadą tej platformy.