W sklepach coraz częściej mamy możliwość kupna eko żywności inaczej zwanych Bio produktami, ale jednak pytanie brzmi czy warto zacząć kupować takową eko żywność? Pamiętaj, że w sklepie nikt Ci nie wręczy certyfikatu, że ów jedzenie jest, naprawdę Bio a zapłacisz, za nie więcej.

Eko żywność, czyli jaka jest to bio żywność?

Mówimy tutaj o eko żywności, czyli ekologicznym jedzeniu. Musimy pamiętać, jednak że mamy tu do czynienia tylko z niektórymi takowymi produktami. Nie jest to każdy produkt na targu i nie każdy jest ekologiczny, więc warto nauczyć się rozpoznawać te ekologiczne produkty od tych normalnych. Te naturalne produkty powstają bez żadnych sztucznych konserwantów i substancji, które wpylają na smak i zapach danego produktu. Jednak warto pamiętać, że nie każdy produkt naturalny jest to produkt ekologiczny.

Aby takowa żywność mogła, zacząć się nazywać ekologiczną musi, być ona wytworzona z 95% z produktów i metod ekologicznych, wówczas jest to zgodne z przepisami a dodatkowo, wtedy możemy nazwać takowy produkt jako ekologiczna żywność.

Zapoznaj, się z poniższą listą wymóg co musi, zawierać takowa żywność.

Wymogi, które muszą zostać spełnione przez ekologiczną żywność.

– Ziemia uprawna musi spełnić określone wymogi. Ani nie może zostać dodana tam żadna substancja takie jak ołów i wiele innych.

– W uprawie nie można zacząć stosować pestycydów.

– Nasiona muszą zostać zastosowane te, które nie są zmodyfikowane.

– Uprawę należy prowadzić rotacyjne.

Takowe są to wymogi prowadzenia i sprzedaży do sklepów z ekologiczną żywnością produktów.