Zdrada w związku jest bardzo bolesna tak naprawdę dla obu stron. W obecnych czasach zdradzają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dla niektórych osób zdrada to kategoryczne zakończenie związku. Jednak niektórzy próbują walczyć… walczyć o zaufanie po zdradzie. To się udaje, gdy para wierzy w sens swojego związku i ciężko pracuje nad jego odbudową. Ale pierwszy ruch należy do osoby oszukanej.

Zaufanie w związku a zdrada

para zaufanie

Zaufanie jest ważnym spoiwem związku. Raz utracone nie wraca z dnia na dzień, przeciwnie – wymaga żmudnej, długotrwałej pracy. To osoba zdradzona musi nie tylko uporać się z rozczarowaniem i bólem, lecz zastanowić się też nad dalszym sensem związku, a to niełatwe zadanie. Jeśli zdrada zaszła po stronie mężczyzny, to oczywiście pada pytanie jak odzyskać zaufanie dziewczyny.

Nie udawajcie, że nic się nie stało

Udawanie, że nic się nie stało, tylko pogarsza sytuację. Taki stan rzeczy jest momentem, kiedy nie warto ratować małżeństwa. Bez względu na twoje starania, dzieci i tak wychwycą panujące między wami napięcie, a mąż będzie czuł się na cenzurowanym. Jeśli rzeczywiście zastanawiamy się jak odzyskać partnera, to zamiast zamiatać problem pod dywan dobra rodziny, znajdź bezpieczną przestrzeń, gdzie wypłaczesz i wykrzyczysz swój żal, a następnie zrobisz wszystko, aby odzyskać zaufanie po zdradzie. Może to być konkretne miejsce, w którym nie musisz tłumić emocji, np. dom rodzinny czy mieszkanie przyjaciółki, albo odosobniony domek na działce czy strych, jeśli wolisz być sama. Sposobem symbolicznym jest pisanie w tym czasie dziennika lub pamiętnika. Możesz dać do zrozumienia domownikom, że na jedno popołudnie w tygodniu potrzebujesz mieszkania tylko dla siebie. To niewiele biorąc pod uwagę dźwigany przez ciebie ciężar.

Czas goi rany i odbudowuje zaufanie

Wiele osób chcąc odzyskać zaufanie po zdradzie u partnera, często wyjeżdża, aby pozostać samemu i przemyśleć sprawy z chłodną głową. Jeśli zastanawiasz się jak odzyskać zaufanie dziewczyny i też czujesz, że separacja to dobry pomysł, to zrób tak. Spędź ten czas tak, jak potrzebujesz. A jeśli nie, to rób inne rzeczy, które według Ciebie są słuszne – bądź sobą. Prowadź wyobrażone rozmowy z partnerem, kłóć się z jego kochanką, wyrzucaj sobie albo śmiej się z własnej naiwności, a kiedy minie pierwszy żal, zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądał teraz twój związek? Może oprócz czasu we dwoje potrzebujesz też zrobić coś tylko dla siebie? I najważniejsze – jak partner może ci zadośćuczynić, aby zaufanie po zdradzie wróciło?

czas w związku przy zdradzie

Jeśli zdradził mąż, to świadoma swoich uczuć i potrzeb, umów się z mężem na rozmowę. To początek waszego docierania się, więc nie skończy się na jednej wymienia zdań. Jeśli emocje zaczną brać górę, po prostu przerwij rozmowę i przełóż spotkanie na inny, wyznaczony od razu termin. W ten sposób ochłoniesz i zyskasz czas, by zanotować kolejne ważne pytania. Dobrze zastanów się, jakie fakty chcesz poznać. Szczegółowe pytania o miejsce randek, wygląd i upodobania tamtej kobiety oraz tematy ich rozmów nie pomogą ci lepiej zrozumieć męża i kondycji waszego związku. Za to boleśnie zapadną w pamięć i sprawią, że zamiast skupić się na sprawach ważnych, stracisz energię na porównywanie się.

Aby odzyskać zaufanie po zdradzie, poznajcie powody zdrady

A czy można w jakiś inny sposób odbudować zaufanie w związku? Jak poprawić relacje z mężem lub żoną, gdy nie ma zaufania? W takim przypadku lepiej zrobisz koncentrując się na powodach zdrady. Dlatego pytaj o to, jak czuł się mąż nim do niej doszło i dlaczego nie próbował porozmawiać o tym z tobą. Przygotuj się, że odpowiedzi mogą cię niemiło zaskoczyć, a nawet zaboleć, bo np. pokażą, że od dawna prowadziliście odrębne życie albo dzieliło was więcej tajemnic niż jeden skok w bok. To trudne, ale nie odbudujecie związku bez oczyszczenia atmosfery. Jeśli oczekujesz szczerości od męża, sama również musisz pozwolić mu zadawać niewygodne pytania, pamiętając, że oboje doprowadziliście do kryzysu.

Pary często popadają w błędne koło oskarżeń i kajania się, dlatego też trzeba umieć się zatrzymać i przypomnieć sobie sytuacje, w których mogliście na siebie liczyć, rozumieliście się bez słów lub zwyczajnie czuliście się w sobie zakochani. To na pewno dobra odpowiedź na pytanie dotyczące tego jak naprawić małżeństwo. Jeśli chcemy odzyskać zaufanie po zdradzie to pamiętajmy, że wspomnienia nie zatuszują zdrady, ale pomogą zrozumieć, że między wami istnieje coś ważniejszego od tego doświadczenia.