Od lat regularnie uczęszczasz na siłownie i doskonale odnajdujesz się w tym świecie? A przy tym regularnie czytasz nowinki z zakresu treningu i dietetyki, a w ostatnim czasie poważnie interesujesz się zrobieniem kursów na trenera personalnego? W takim razie możesz pomyśleć o tym, aby chociaż w jakimś stopniu poświęcić się pracy jako trener personalny.

Zacznij od zdobycia doświadczenia i potwierdzenia swoich kompetencji

Bez wątpienia dobry trener personalny powinien cechować się ponad przeciętną sylwetką. Skoro ma wiedzę i doświadczenie, to powinien to prezentować właśnie na sobie. Dlatego myśląc o większej i szerszej karierze jako trener personalny, na pewno warto prezentować sylwetkę, o której marzy znaczna część społeczeństwa. Oczywiście przy tym warto prezentować sylwetkę ładną dla oka, z co najmniej zarysowanym brzuchem i w miarę niskim poziomem tłuszczu.

Mając dobrą sylwetkę na pewno niejedna osoba myśli o tym, aby zrobić papiery na trenera personalnego. I jest to świetny pomysł, gdyż dzięki temu dowiemy się wiele interesujących rzeczy na temat współpracy z klientem, ale nie tylko. Podczas takich kursów posiądziemy także wiedzę o odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń, czy też nieco o diecie sportowca.

Zadbaj o swoje Social Media

W dzisiejszych czasach dobry trener personalny jest rozpoznawalny chociażby w jakimś stopniu. Dlatego też jeśli chcesz mieć zaufanych klientów, to warto zacząć budować grono swoich odbiorców w internecie. Na pewno Social Media w formie Instagrama i Tik Toka to świetne narzędzia do tego, aby dać się pokazać osobom trzecim. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko zaprezentować swoją sylwetkę, ale będziemy mogli podzielić się również darmową wiedzą. A to może już na starcie zapewnić nam klientów, którzy nam zaufają i postanowią rozpocząć współpracę trenerską właśnie z nami.