W życiu człowieka przychodzi taki moment, że należy otworzyć konto bankowe. Jednak jaką instytucje bankową wybrać, aby być w pełni zadowolonym z nowo otwartego rachunku rozliczeniowego? Na pewno nie warto podejmować pochopnych decyzji. Przede wszystkim powinniśmy przejrzeć obecny ranking kont bankowych, a następnie wybrać takie, które w największym stopniu spełnia nasze wymagania. Tak więc na co zwrócić największą uwagę przy wyborze konta bankowego dla osoby indywidualnej?

Opłaty za obsługę bankomatów

Niewątpliwie każda osoba posiadająca konto bankowe na pewno będzie korzystała z bankomatu, aby dokonać wpłaty czy też wypłata pieniędzy. Obsługa bankomatów jest czynnością podstawową. Niestety niektóre instytucje bankowe, które wciąż istnieją na rynku czasami wprowadzają dodatkowe opłaty za korzystanie z tej usługi. Oczywiście na przykład 3 lub 5 pierwszych transakcji w bankomacie w miesiącu może być darmowe, jednak następne transakcje mogą być obarczone opłatami. Dlatego też przed założeniem konta bankowego warto sprawdzić jaki bank posiada opłaty oraz ile darmowych wpłat i wypłat z bankomatu można dokonać.

Przelewy internetowe

Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru konta bankowego jest fakt, czy dany bank pobiera dużą prowizje za przelewy. W niektórych bankach klienci mogą korzystać z darmowych przelewów nawet w formie natychmiastowej. Oczywiście taka usługa również na pewno jest obarczona limitami. Dlatego klienci, krótszy chcą założyć nowe konto w banku powinni bacznie zwraca zwracać na to uwagę.

Ocena mobilnej aplikacji bankowej

Niemal wszyscy w dzisiejszych czasach korzystają z aplikacji mobilnych. I nic dziwnego, że najbardziej wymagający klienci oczekują również bardzo dobrej aplikacji mobilnej na smartfony. I to zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS. Im lepsza aplikacja mobilna, tym na pewno łatwiej i szybciej załatwimy swoje sprawy. Dlatego zanim założymy konto bankowe warto na pewno sprawdzić także opinie o aplikacjach mobilnych.

Oczywiście ciężko będzie znaleźć konto idealne. Na pewno instytucje bankowe starają się stworzyć konto najbardziej przystosowane do klientów wymagających. Jednak niemal zawsze nasze indywidualne preferencje sprawią, że jedna funkcja dla niektórych będzie wadą a dla innych zaletą. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest przejrzenie rankingu kont bankowych np. na stronie www.nagieldzie.pl, a następnie dopasowanie danego konta do naszych potrzeb.